Volejbalový kroužek při ZŠ Brušperk

Chtěla bych Vás seznámit s činností velmi úspěšného nového sportovního kroužku pro děti ZŠ Brušperk, který jsme v uplynulém školním roce ve spolupráci s vedením ZŠ založili.

Kroužek organizuje náš Volejbalový klub Brušperk, který má v našem městě už dlouholetou a úspěšnou sportovní tradici v činnosti dospělých.
V loňském školním roce se náš VK Brušperk rozhodl vytvořit prostor pro aktivní využití volného času žáků naší základní školy. V září loňského roku jsme udělali ve spolupráci se ZŠ nábor ve třídách a od konce září se kroužek úspěšně rozjel. Náš sportovní klub zajistil trenéry a nakoupil nové sportovní pomůcky –  volejbalové míče, dlouhou volejbalovou síť, tenisáky, švihadla, dlouhé lano. Na první trénink přišlo přes 40 dětí. V průběhu roku probíhala obměna a na konci  roku jsme v tomto sportovním kroužku evidovali 34 děvčat a kluků ve věku 9 -15 let. Všechny děti, které zaplatily členské poplatky, dostaly sportovní triko s potiskem Volejbal Brušperk.
Tréninky probíhaly po celý školní rok 2x týdně a to v pondělí a pátek od 13.30 do 15.00 (což  se velmi osvědčilo, protože to umožňovalo dětem chodit přímo ze školy). Pedagogicky aktivitu zajišťovali sportovní trenéři Josef Kučera a Táňa Capová. Během roku pomáhal i žák Matěj Ranocha (aktivně hraje volejbal ve Volejbal Ostrava, s.r.o.) a Katarína Filipcová (bývalá extraligová hráčka).

I když v našem názvu je volejbal, nejsou naše tréninky jen o volejbale. Snažíme se hlavně zábavnou formou dělat nejrůznější sportovní aktivity a rozvíjet všeobecné sportovní dovednosti a schopnosti, protože to je správná cesta pro všechny mladé sportovce. Hrajeme honičky, přehazovanou, ringo, vybíjenou, tréninky prokládáme soutěžemi družstev, cvičením obratnosti atd. …

Naši nejlepší (Lucie Pokludová, Nikola Vávrů, Ondřej Zamazal, Eliška Matějová, Jan Buchmann a Lucie Huvarová )   se zapojili do dlouhodobé soutěže okresní přebor trojic Frýdek Místek.  Vedli si výborně, neustále se zlepšovali a v soutěži nakonec obsadili krásné 10. místo ze 20 zúčastněných týmů okresu!

Dva nejlepší kluci – Ondřej Zamazal a Jan Buchmann začali závodně trénovat ve spřátelením sportovním klubu Volejbal Ostrava, s.r.o. a už v létě se zúčastnili soustředění tohoto klubu v Chorvatsku.

Pro současný školní rok chceme nabídnout tuto aktivitu pro všechny školní děti od 1.-9. třídy.  Zveme proto všechny děti, holky i kluky aby se k nám připojili!  Tréninky budou  stejně jako loni – pondělí a pátek od 13.30 – 15.00 hod. Možná přibude ještě jeden trénink speciálně pro 1- 2. třídu (to ale už závisí na spolupráci s vedením školy a Města Brušperk).
Táňa Capová

Jedna reakce v “Volejbalový kroužek při ZŠ Brušperk”

  1. Lucie napsal:

    Dobry den, mela bych zajem o volejbal pro 8 letou dceru. Chteli bychom vyzkouset sport,ktery by ji bavil.
    Jsme z Petřvaldu. Muzete mi poslat nejake informace. Dekuji

Zanechat vzkaz